Будівельник- професія на всі часи

Будівельник- професія на всі часи

                                                          


                                                                                       "Навчитися можна тільки тому, 
                                                                                                            що любиш."
                                                                                    Йоганн Вольфганг Гете
                     
                                                       
          Так уже повелося, що ринок кадрів не стоїть на місці. На зміну одним спеціальностям приходять інші, більш сучасні та пристосовані до останніх новинок технічного прогресу, деякі професії взагалі залишаються в минулому. Але є професії, котрі з часом не тільки не втрачають своєї актуальності , а й здобувають усе більший попит. От хоча б будівельник. Нині неможливо собі уявити місто, село, селище, мегаполіс, котрі б не розвивались, не будувались, не ремонтувались. Тому професія будівельника завжди у повазі та пошані.
            Будівельна справа - одна з найнадійніших, а той, хто обере собі цю професію - аж ніяк не прогадає. Бо попит на таких фахівців буде завжди, тож без роботи сидіти не доведеться, як і без шматка хліба. Головне, - дійсно стати майстром своєї справи та не боятися нічого нового та знати , що твоя робота приносить величезну користь, її помічають, вона стає не просто частиною міста, а й цілою історією.                                                        

Обираючи професію треба пам’ятати, що:
• здійснити цей відповідальний крок треба свідомо, враховуючи свої нахили та здібності, особисті та громадські інтереси;
• погляд на професію, як на вибір постійної, на все життя справи – хибний, бо не враховує, що людина має різносторонні здібності, які дають можливість накопичувати спеціальні знання та навички в різних сферах діяльності (кращим інженером, наприклад, буде той, хто пройшов школу майстерності робітника);
• розподіл професій на погані й хороші, цікаві і нецікаві, легкі і важкі – помилковий. Значення професії в житті людини залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до нього ставиться сама людина, наскільки професія відповідає її запитам і можливостям;
• професію не слід вибирати „за компанію”. Такий вибір тільки випадково буває вдалим;
• не варто переносити своє ставлення до конкретної людини на її професію. Особиста симпатія чи антипатія до людини однієї професії ніяк не може свідчити про особисту придатність чи непридатність іншої людини до цієї професії;
• інколи за зовнішньою привабливістю професії приховані її складнощі.
Як уникнути помилок і розчарувань у виборі професії ?
 Для цього  виконайте послідовно  такі дії :
• зберіть якнайбільше інформацію про світ професій і визначте сферу діяльності, яка Вас цікавить;
• вивчіть самого себе, складіть уявлення про свої інтереси, здібності і нахили;
• з’ясуйте, чи немає у Вас медичних протипоказань за обраною професією;
• знайдіть можливість зустрітися з представниками цієї професії і дізнатися, в якому навчальному закладі можна одержати необхідну кваліфікацію;
• з’ясуйте, чи користується обрана Вами професія попитом на ринку праці;
• проаналізуйте отримані відомості і, якщо у формулі „хочу-можу-треба” повторюватиметься одна і та ж професія, вибір зроблено правильно. 
Ви обрали професію маляра?
Маляр – це фахівець будівельного профілю, від уміння, професійних навичок та естетичного смаку якого залежить остаточний вигляд приміщення чи будинку. Це одне з найдавніших ремесел, пов’язаних з прикрашанням житла. Хто, як не маляр, виконує роботи з фарбування, обклеювання, художньої обробки, ремонту поверхонь? Роль маляра в будівництві дуже велика.
Маляр повинен знати технологію оздоблювальних робіт, хімічний склад розчинів та барвників, правила кольоростворення і прийоми змішування пігментів з урахуванням їх взаємодії: мати гарний художній смак, вміти не тільки готувати розчини, обробляти поверхні, використовувати у своїй роботі механізми, але й глибоко і тонко відчувати, розуміти, відтворювати прекрасне.
Робота пов’язана з приготуванням та використанням хімічних речовин.
Професія вимагає від робітника:
• стійкості та концентрації уваги;
• окоміру;
• наочно – образного мислення.
Вона не рекомендується людям, які мають захворювання опорно – рухового апарату, вестибулярного апарату, ревматизм, гіпертонію, захворювання очей, дальтонізм.
Маляр закінчить свою роботу – це означає, що міцна та гарна будівля, де працювали будівельники різних спеціальностей, повністю готова до здачі в експлуатацію та довгого служіння людям.

Ви обрали професію штукатура?
Штукатур – це перший фахівець, від якості роботи якого залежить естетичний вигляд будинку, свою назву професія отримала від основного матеріалу, з яким доводиться працювати.
Штукатурка – це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі з метою вирівняти і покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури.
Штукатур виконує такі основні функції:
• виготовлення розчину з сухих готових розчинних матеріалів і сумішей;
• накладання розчину на поверхню, що підлягає оштукатуренню;
• вирівнювання та за гладження поверхонь;
• опорядження колон, балок, фасадів тощо.
Кваліфікований штукатур повинен знати:
• види та властивості основних матеріалів;
• види та властивості готових сухих розчинених сумішей;
• способи приготування розчинів;
• правила користування та будову механізмів, обладнання, яке використовується під час виконання штукатурних робіт.
Професія висуває високі вимоги до здоров’я спеціаліста. Він повинен бути не схильним до застуд, мати гострий зір, надійний вестибулярний та опорно – руховий апарат, не боятися висоти, не страждати на хвороби, пов’язані з втратою свідомості, захворюванням шкіри, особливо кистей рук.
Для оволодіння професією необхідні знання з фізики, вміння читати будівельні креслення, мати добру фізичну підготовку.
Щоб досягти високої якості штукатурних робіт, особливо при оздобленні кутів або складних профілів поверхні, представнику цієї професії потрібно докласти чимало вольових зусиль. Йому мають бути притаманні витриманість, наполегливість та терпіння.Немає коментарів:

Дописати коментар

23 травня – День  Героїв! День Героїв, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України та є символом нез...