Педагогічне кредо

Педагогічне кредо!

«Вміння знаходити обдарованих та здібних дітей – талант, вміння їх вирощувати – мистецтво. Але найважливішим є любов до дитини!» 











Моє педагогічне кредо.
Відверто кажучи, ніколи не мріяла стати педагогом. Перший раз доля звела мене з цією професією ще у 20 років, коли я навчалася у технікумі. Я була старанною ученицею, і мабуть тому, мій куратор запропонувала мені разом із нею буди присутньою на екзамені на І курсі. Потім вона сказала мені, що у адміністрації навчального закладу до мене є пропозиція: після закінчення технікуму  викладати у ПТНЗ, а вищу освіту отримати заочно. Дана пропозиція мене зацікавила, але зваживши усі «так» і «проти», я не погодилася на дану пропозицію.  Минув рік, коли я нарешті зрозуміла, що не випадково доля дає мені стільки спроб стати педагогом. Поринувши у світ педагогіки, я багато для себе зрозуміла.
Професія педагога – вкрай важлива і відповідальна, адже від наших дій залежить доля дитини. Тому людина, яка обрала собі дану професію, повинна налаштуватися бути дуже терплячою, доброзичливою, тактовною, ерудованою, але в першу чергу, вона повинна любити дітей. Діти завжди відчувають, коли ви говорити щиро, а коли лукавите. Ні для кого не є секрет, що професія педагога не зводиться тільки до навчання з обраного ним предмету чи професії. Навчити професії – це тільки 50% роботи педагога,   а що ж інші 50%? Навчити своїх учнів спілкуватися одного з одним, вміти жити у колективі, бути відповідальними, приймати рішення. Педагог повинен розкрити здібності кожної дитини, адаптувати її до сучасного життя. Адже педагог це не тільки вчитель, а й вихователь.

Я працюю педагогом у ПТНЗ менше року, але для себе  зрозуміла, що під час навчального процесу складається така атмосфера, де дитина отримує необхідні навики, вміння, у неї формуються різні здібності, які стають основою її майбутнього життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар

23 травня – День  Героїв! День Героїв, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України та є символом нез...